Podložku nepoužívejte při akutních zánětlivých stavech.V případě jiných závažných onemocnění je nutné použití podložky konzultovat s lékařem.

Použití infra záření při revmatických potížích má dlouhou tradici v preventivní rehabilitaci a relaxaci. Užitečnost tepelné relaxace převážně závisí na stupnici zdravotních potíží element fyzikální relaxace a preventivní rehabilitace jenž pozitivně ovlivňuje revmatické projevy kloubů, stejně tak i degenerativní nemoci páteře, artrózu, chronickou artritidu, ramenní - pažní syndromy a také ranní ztuhlost při polyartritídě. Relaxační úspěch také závisí na typu použití infračerveného záření (vlnové délky).

Podložku nesmí používat bez dozoru bezmocní, děti a lidé necitlivý na teplo, lidé užívající kardiostimulátor a těhotné ženy po konzultaci se svým lékařem.

Infračervená podložka využívá ke svému působení infračervený paprsek. Relaxační a regenerační působení infračerveného záření spočívá v pronikání paprsků do tkáně lidského organismu, které blahodárně působí na správné prokrvení organismu a jeho regeneraci.

Podle vlnové délky proniká infračervené záření do tkáně od 2 do 30 mm hluboko. Pozitivně ovlivňuje revmatické projevy,degenerativní nemoci páteře, artrózu, ramenní a pažní syndromy a také ranní ztuhlost při polyartritídě.

Infratherm IBC 10 HQ - infračervená relaxační podložka

Terapie teplem

zpět na úvod

Bahenní zábaly

Zábaly lze používat jako podpůrný prostředek při syndromech svalového přetížení při sportu, pracovním zatížení apod.

Rašelinový zábal je jedna z nejuznávanějších forem tepelné terapie, při které dochází k uvolnění svalových kontrakcí, detoxikaci organismu a příjemné relaxaci celého těla. Forma jednorázových aplikací obsahujících velké množství organických a minerálních látek, které se za pomoci tepelné podpory dostávají do našeho těla, mají rovněž blahodárný vliv na pokožku.

Uzavřené suché uhličité

plynové

koupele

Metoda uzavřených uhličitých plynových koupelí je v lékařském výzkumu i praxi
dostatečně ověřená a její pozitivní účinky na lidský organizmus jsou bez
vedlejších nežádoucích účinků. Uzavřené uhličité plynové koupele potvrzují,
že metoda má dlouhodobě příznivé účinky na centrální nervový systém,
na cévní a srdeční systém a na srážlivost krve.

Metoda působí přímo na pokožku a zabraňuje zánětlivým
změnám a nežádoucí pigmentaci. Uzavřené uhličité koupele komplexně
regenerují lidský organizmus, upravují činnost štitné žlázy,
pomáhají při srdečních potížích, normalizují krevní tlak,
preventivně působí proti poruchám metabolizmu, proti infarktu, mozkovým mrtvicím, trombózám, emboliím, psychoimunologickému selhání, revmatickým nemocem a vysokému krevnímu tlaku, výrazně aktivují imunitní systém lidského organizmu, což se projevuje rychlejším hojením pooperačních ran, podporují protizánětlivé a hojivé procesy, výrazně léčí kožní nemoci, zvyšují celkovou kondici organizmu, blahodárně působí na osoby, které pracují ve stresových povoláních.

Po několika leženích mizí potíže s poruchami spánku a dlouhodobé bolesti hlavy, u sportovců zvyšují svalové prokrvení a tím i výkonnost, zkracují pocit bolesti svalů a únavy, urychlují průběh rekonvalescence po nemoci a úrazech, zlepšují pocit životní pohody. Blahodárně působí v těhotenství.

Estetické formování postavy

Co obnáší každá kúra?

Sledování váhy, měřením tuků a objemů v průběhu celého programu
Speciální masáže dle Stanislava Flandery
za použití speciálního oleje ANTICELA (na hubnutí a celulitidu)
Termozábaly
Elektropunktura
Meditace - změna podvědomí.

Součástí Programu jsou skripta - úprava jídelníčku, cvičení, změna životního stylu
Uhličitá koupel
Estetické formování postavy